شیوه های مختلف بکارگیری آینه

شیوه های مختلف بکارگیری آینه

با یک پست دیگر در رابطه با مقاله معماری در سایت مهندسی معمار نوین در خدمت شما عزیزان هستیم.

شیوه های مختلف بکارگیری آینه

در جاهایی که از آینه کاری در قطعات بزرگ استفاده می شد به طور معمول سطح کار را با رنگ سفید نقاشی می کردند و طرح های متنوع در آن پدید می آوردند.کهن ترین آینه کاری از این نوع در کاخ چونقان بختیاری است.

در تزیینات آینه کاری از تلفیق گچبری و آینه کاری نیز استفاده می شود که در حقیقت تلفیقی از هر دو هنر به شمار می آید. از نمونه های عالی آن آینه کاری دارالسیاده حرم حضرت رضا (ع) و ایوان نارنجستان شیراز در نقوش گره است که شامل نقوش اسلیمی و ختایی و ترنج بندی خط و کتیبه می باشد.

انواع دیگری از آینه کاری که به آیینه تصویر نما یعنی نقاشی روی آیینه معروف است و شیوه دیگر گچ بری روی آیینه است.

آینه تصویر نما

بر روی قطعات بزرگ آینه که داخل طاقچه ها و روی جرز ها جاسازی شده اند نگاره هایی به صورت گلها و پرندگان را با رنگ روغن نقش اندازی می کنند.

نوع دیگری از نقاشی بروی آینه از اهمیت هنری خاصی برخوردار است و عبارت است از برداشتن بخشی از جیوه پشت اینه با توجه به نقش مورد نظر، سپس قلم گیری می شده و بعد از آن مرحله رنگ گذاری است.

معمار نوین یک سایت کاملا شخصی و وابسطه به هیچ شرکتی نمی باشد ، از سال ۱۳۹۶ شروع به فعالیت کرده و در زمینه عمران و معماری رو به پیشرفت هستیم، ما سعی در پیشرفت و ارتقا سطح سایت داریم تا بتوانیم به جامعه مهندسی و دانشجویان و عزیزانی که علاقه به عمران و معماری دارند خدمتی کرده باشیم .

جهت پشتیبانی تلگرام کلیک کنید
مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱ دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

  1. Jh
    8:32 2018/10/01

    تشکر مفید بود .