انواع مقرنس

انواع مقرنس

انواع مقرنس ، مقرنس های جلو آمده ، مقرنس های روی هم قرار گرفته ،  مقرنس های معلق ، مقرنس های لانه زنبوری ، با یک پست دیگر در رابطه با مقاله معماری در سایت مهندسی معمار نوین در خدمت شما عزیزان هستیم.

انواع مقرنس

1- مقرنس های جلو آمده

مقرنس هایی را می گویند که مصالح آن از خود بناست و در نهایت سادگی و بدون هیچ گونه پیرایه ای به صورت آجری یا گچی، انتهای سطوح خارجی نمای بیرون ساختمان را آرایش می دهند و استحکام آن زیاد است.

2- مقرنس های روی هم قرار گرفته

گذشته از مصالح بکاررفته اصلی بنا مانند گچ و آجر و سنگ در سطوح داخل و خارج بنا به کار می روند و غالبا در چند دریف (دو یا پنج یا بیشتر) روی هم قرار دارند و دارای ثبات متوسطی هستند.

3- مقرنس های معلق

شبیه همان منشورهای آهکی آویزان در غارها ست که اصطلاحا استلاگتیت نامیده می شوند و غالبا از چسباندن مواد مختلف چون گچ و سفال و کاشی و … که آویزان به نظر می رسند و دارای ثبات کمی می باشند.

4- مقرنس های لانه زنبوری

چنانچه از نام این دسته از مقرنس ها پیداست شبیه لانه زنبور و در مجموع کندوهای کوچک بر روی هم قرار گرفته اند که شبیه به مقرنس های معلق اند.

در ادامه انواع مقرنس رو می توانید مشاهده کنید :

انواع مقرنس , مقرنس های جلو آمده ,مقرنس های روی هم قرار گرفته ,مقرنس های معلق ,مقرنس های لانه زنبوری
انواع مقرنس , مقرنس های جلو آمده ,مقرنس های روی هم قرار گرفته ,مقرنس های معلق ,مقرنس های لانه زنبوری

 

معمار نوین یک سایت کاملا شخصی و وابسطه به هیچ شرکتی نمی باشد ، از سال ۱۳۹۶ شروع به فعالیت کرده و در زمینه عمران و معماری رو به پیشرفت هستیم، ما سعی در پیشرفت و ارتقا سطح سایت داریم تا بتوانیم به جامعه مهندسی و دانشجویان و عزیزانی که علاقه به عمران و معماری دارند خدمتی کرده باشیم .

جهت پشتیبانی تلگرام کلیک کنید
مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *